U organizaciji Ambasade Republike Koreje u Republici Srbiji, orkestar Gjongi Sinavi je u Madlenianumu održao specijalni koncert u subotu, 1. jula 2023, u sklopu Nedelje Koreje.
Koncertu, koji je organizovan kako bi se odgovorilo sve većem interesovanju za korejsku kulturu, prisustvovalo je više od 400 ljudi, uključujući ličnosti iz javnog života i diplomatskog kora.
U uvodnom govoru, ambasador Li se zahvalio svim prisutnima na pokazanom interesovanju za korejsku kulturu, nakon čega je čestitao Srbiji na izboru za domaćina Specijalizovane izložbe EXPO 2027. Orkestar Gjongi Sinavi otpočeo je koncert ansamblom Sinavi, a zatim su usledile izvedbe pesama Isudejop, Ibjolga, GungGungRakTa, itd. Gledaoci su rekli da su mogli da osete raznolikost i dinamiku korejske tradicionalne muzike u kojoj su tradicionalni korejski instrumenti i elektronski zvuci bili savršeno usklađeni.
Počevši od koncerta orkestra Gjongi Sinavi, Ambasada Republike Koreje u Srbiji u toku godine će održati različite kulturne događaje, kao što su festival korejskog filma i promocija korejske hrane.




